Spojená škola Modrý Kameň

IŽK a MOODLE

Oznamy - Shoutbox

31/01/2019 10:51
Pozor, objekt školy je monitorovaný kamerovým systémom.

LKW WALTER

Verejné obstarávanie

INTERNETOVÁ ŽIACKA KNIŽKA

O škole
Pre viac informácií, fotografií kliknite sem a prejdete na
INTERNETOVÚ ŽIACKU KNIŽKU.

Ďakovný list Hodina deťom

O školenews: dakovny_list_3.jpg

Preventívno – bezpečnostná akcia pre žiakov našej školy dňa 27. júna 2017

O škole

Veľké ďakujem patrí Mgr. Katke Nyékiovej z OR PZ vo Veľkom Krtíši za prednášku o obchodovaní s bielym mäsom a o nebezpečenstvách užívania alkoholu a drog a trestnoprávnej zodpovednosti. Poďakovanie patrí aj inštruktorovi zo záchrannej spoločnosti Falck a p. Filovi z Mestskej polície vo Veľkom Krtíši.

Fotoalbum link

Deň narcisov

O škole

Spojená škola v Modrom Kameni sa zapojila do zbierky Dňa narcisov. 21. ročník tejto zbierky sa konal 7. apríla 2017. Zbierku organizuje Liga proti rakovine za účelom získania finančných prostriedkov na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám, na zabezpečenie informačných a preventívnych programov, na podporu výskumných a klinických projektov.

Na našej škole sme spomedzi žiakov vytvorili 2 skupiny dobrovoľníkov, ktorí vykonávali zbierku v Modrom Kameni a vo Veľkom Krtíši. V Modrom Kameni ste mohli stretnúť M. Černáka, S. Bohovovú, N. Tóthovú, ktorí vyzbierali 102,74 EUR. Vo Veľkom Krtíši boli N. Paulusová a D. Malčeková, ktoré vyzbierali 131,74 EUR. Celková hodnota vyzbieranej sumy je 234,48 EUR, ktorá bola uhradená 10.apríla 2017 hotovostným vkladom v Slovenskej sporiteľni.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli na dobrú vec.

Mgr. Erika Bodžárová

Koordinátorka prevencií SŠ Modrý Kameň

news: den_narcis_2017.jpg

Veľtrh cvičných firiem v Žiari nad Hronom

O škole

Ako je už každoročným zvykom, ani tento raz nezaostala Obchodná akadémia v presadení si svojich tretiakov na Veľtrhu cvičných firiem v Žiari nad Hronom, ktorý sa konal 6. apríla 2017.

Spomedzi zúčastnených 23 cvičných firiem bojovali o prvenstvo v piatich kategóriách aj naše dve firmy, ktorým sa opäť podarilo získať hodnotné ocenenia. Tento rok sa zo Spojenej školy v Modrom Kameni ujali súťaženia novo založené podniky, ktoré začali od nuly a zaslúžene si vybojovali svoje umiestnenia.

Tretie miesto za najlepší stánok získala cvičná firma Infinity Company, s. r. o. vďaka starostlivej príprave a dlhých poobedňajších hodín vrazených do zdokonalenia marketingu a ponúkaných produktov.

Prvým miestom za najlepšiu elektronickú prezentáciu odmenili porotcovia cvičnú firmu ROCK, s. r. o., ktorá zaujala svojou výbornou ponukou zájazdov v rámci regionálneho cestovného ruchu okresu Veľký Krtíš.

Na odbornom predmete cvičnej firmy sa žiaci majú možnosť naučiť ako funguje reálny podnik v simulovanom prostredí. Už od sedemnástich rokov majú prístup k niekoľkým pozíciám vo firme, akými sú napríklad práca na oddelení marketingu, účtovníctva, predaja či nákupu, a učia sa rešpektovať pokyny nadriadených a spĺňať rozdelené úlohy do určitého termínu.

Týmto spôsobom sú absolventi Obchodnej akadémie vyzbrojení na reálny trh, v ktorom bez problémov môžu po škole začať podnikať a uspieť.

Jozef Ševčík

Vygenerované za: 0.04 sekúnd